plytos

plytos

Keraminės plytos

Paprastos keraminės plytos gali būti naudojamos mūrijant pastato vidaus sienas arba vėliau tinkuojamas išorines sienas. Jos būna pilnavidurės ir tuštymėtos, gali turėti apdailinį sluoksnį. Kuo daugiau plytoje kiaurymių, tuo ji yra šiltesnė, bet drauge ir trapesnė, mažiau atspari gniuždymui.

Keraminių plytų šiltumo paslaptis – daugybė mažų porų, į kurias prasiskverbia oras. Dėl gamybos metu apgalvotai išnaudojamo molio poringumo, taip pat dėl plytose formuojamų kiaurymių jos gerai sulaiko šilumą. Dieną sienos kaupia natūralią saulės energiją, o vakare ją pamažu atiduoda kambariui. Iš keraminių plytų pastatyti namai nepraranda šilumos žiemą ir išlieka maloniai vėsūs vasarą.

Visos keraminės plytos stiprios, gražios, gerai akumuliuoja (kaupia) šilumą. Apdailai skirtos plytos dar ir atsparios įvairių atmosferos reiškinių poveikiui. Taip pat jos vertinamos, nes yra patvaresnės už fasadinių paviršių tinką.


Šamotinės plytos

Jos gaminamos iš kaolino (baltojo molio) arba ugniai atsparaus molio šamoto. Plytos degamos labai aukštoje temperatūroje (daugiau kaip 1380 °C), todėl ir vėliau išlaiko atsparumą aukštesnei nei 1000 °С temperatūrai. Dažniausiai jos yra gelsvos spalvos ir grūdėtos struktūros. Šamotinės plytos skirtos krosnių ar katilų pakuroms, taip pat mūrui, trumpiau tariant, viskam, kam būtinas didelis atsparumas labai aukštai temperatūrai.

Silikatinės plytos

Šias plytas sudaro smėlis (90 proc.) ir vanduo (apie 10 proc.), nedidelis kiekis (iki 0,5 proc.) klinčių ir kitų priedų. Toks mišinys kaitinamas autoklave, o ne degamas krosnyje, naudojant suspaustus 200 °C temperatūros vandens garus. Taigi silikatinių plytų gamyboje sunaudojama nedaug energijos ir mažiau teršiama gamta. Dėl jų šilumą taupančių savybių po dvejų statinio eksploatavimo metų sutaupoma daugiau pirminės energijos, nei jos reikėjo gamybos procese. Silikatinės plytos, palyginti su keraminėmis, atsirado gana neseniai, bet dėl nesudėtingo gamybos proceso ir kitų gerųjų savybių užima labai svarbią vietą statybinių medžiagų rinkoje. Pridėjus atitinkamų pigmentų, jų galima pagaminti bet kokios spalvos. Tokios plytos ir blokeliai yra ekologiški bei ilgaamžiai.

Silikatinės plytos nedega, atsparios cheminei korozijai, jų įgeriamumas apie 16 proc. Vienos jų skirtos sienų konstrukcijoms mūryti, kitos – apdailai. Pastarosios būna spalvotos, taip pat faktūriškos: tašytos ir skaldytos.Patikslinkite paiešką