Fasadiniai tinkai

Fasadiniai tinkai

Dekoratyvinius tinkus priimtina skirstyti pagal cheminę sudėtį. Akriliniai tinkai. Tai polimerų – akrilatų pagrindu gaminami dispersiniai tinkai. Didžiausi jų privalumai yra prastas drėgmės įgeriamumas, įvairi ir plati spalvinė gama ir, žinoma, kaina. Tačiau šis tinkas turi ir trūkumų - greičiau užsiteršia bei tinka ne ant visų fasadų. Tarkime, tiems fasadams, kurie buvo šiltinti akmens vata, geriau rinktis kitą sprendimą. Parduodami kibiruose, šlapios konsistencijos.

Mineraliniai tinkai. Seniausi ir geriausiai žinomi iš dekoratyvinių tinkų. Jie parduodami kaip sausi milteliai, jų rišiklis – cementas. Tokių tinkų privalumai yra žema kaina (dažniausiai pati pigiausia iš visų rūšių), tačiau toks tinkas ilgiau džiūsta, taip pat jį įrengti trunka ilgiau, kadangi tokie tinkai paprastai dar uždažomi fasado dažais.

Silikoniniai tinkai. polimerų pagrindu gaminamas tinkas (sudaro silikono dervos ir akrilatai). Vienas didžiausių privalumų yra tokio tinko ilgaamžiškumas dėl savo elastingumo - dėl šios savybės jis gali atlaikyti daugiau sezonų. Taip pat toks fasadas lėčiau užsiteršia. Gerai praleidžia vandens garus, todėl puikus sprendimas akmens vata šiltintiems fasadams. Tuo pat metu, toks tinkas prasčiau įgeria vandenį. Tačiau kaip ir visi produktai, šis turi ir trūkumų: aukštesnė kaina (toks tinkas vidutiniškai yra brangiausias) ir siauresnė nei kai kurių kitų rūšių spalvinė gama. Taip pat tokio tinko padengimas reikalauja įgudusios rankos.

Silikatiniai tinkai. Šių kalio silikatų pagrindu gaminamų tinkų privalumai yra geras garų pralaidumas, stiprumas, tokiu tinkai tampa sistemų su aukštais priešgaisriniais reikalavimais dalimi. Tačiau tokie tinka gerai praleidžia vandenį, nėra elastingi ir pasižymi siauresne spalvine gama. Lyginant su visų rūšių tinkais yra vidutiniškai brangūs.


Šioje kategorijoje nėra prekių.